Legal Lovers – Teisininkų bendruomenė

Viskas apie naują Vaiko Priežiūros Atostogų suteikimo tvarką

Vaiko prieziuros atostogu ismokos

Renginio data:

2022 08 01

Renginio laikas:

19:00

Renginio vieta:

Online

Šiuo metu yra intensyviai ruošiamasi Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimams, kurie planuojama, kad įsigalios 2022 rugpjūčio 1 d., o su šiais pakeitimais pasikeis ir vaiko priežiūros bei tėvystės išmokų sąlygos. Kadangi projektas dar nėra patvirtintas, pokyčių dar tikrai gali nusimatyti, tad kad juos būtų lengviau sekti ir nepasimesti informacijos gausoje, kviečiu jiems ruoštis kartu su manimi, teisininke Greta Užkuraite.

Kviečiu visus esamus, būsimus ir šeimos pagausėjimą planuojančius tėvus prisijungti prie uždaros grupės, esančios Instagram paskyroje. Grupės tikslas yra pakankamai trumpai, bet išsamiai pateikti visą informaciją, kurią jums svarbu žinoti, jeigu planuojate pasinaudoti valstybės skirtomis vaiko priežiūros, nėštumo ir gimdymo atostogų bei tėvystės išmokomis ir jums yra aktuali nauja išmokų skyrimo tvarka. Nauja tvarka yra aktualiausia tėvams, kurių vaikai bus gimę po 2022 m. rugpjūčio 1 d. Visiems kitiems vaikams, bus vis dar taikoma senoji tvarka.

Uždaroje grupėje, nuo A iki Z papasakosiu, apie socialinį ligos ir motinystės stažą, jo svarbą, taip pat, detaliai ir suprantamai paaiškinsiu kokios yra išmokų rūšys, kaip jos yra diferencijuojamos ir kaip viskas skirsis su naujo projekto įsiteisėjimu. Kiekvienas narys turės neribotą prieigą prie grupėje publikuotos informacijos, tiesioginių transliacijų bei galės užduoti rūpimus klausimus, kurie bus atsakomi grupei palankiausiu formatu. Būsite apsupti bendraminčių, kurie yra panašioje situacijoje kaip ir jūs, o su mano pagalba, bus lengviau nepasimesti įstatymų pasikeitimuose bei dezinformacijos atskyrimui internete.

Kadangi projektas dar nėra patvirtintas, pokyčių dar tikrai gali nusimatyti, tad kad juos būtų lengviau sekti ir nepasimesti informacijos gausoje, kviečiu jiems ruoštis kartu su manimi. 

Balandžio 12 d., 12:00 buvo pirmoji  LIVE transliacija būtent šios grupės nariams, kuriame apie viską pakalbėsjome kartu, apsitarėme, iškėlėme probleminius klausimus ir iešojome jiems atsakymų bei paaiškinimų. LIVE įrašas yra išsaugotas, tad net ir prisijungus dabar jį galėsite pažiūrėti jums patogiu metu, tiek kartų, kiek tik norėsis. Tokių LIVE įrašų bus bent vienas per mėnesį iki įstatymo įsigaliojimo.

Ši grupė laukia visų esamų ir būsimų tėvų, tačiau labiausiai aktualu turėtų būti tėvams, kurių vaikeliai planuoja gimti po 2022 m. rugpjūčio 1 d.

Šis uždara grupė yra orientuota į jus, jeigu:

 • dirbate pagal darbo sutartį;
 • vykdote savarankišką veiklą;
 • turite savo įmonę;
 • laukiatės;
 • numatyta vaikelio gimimo data po 2022 m. rugpjūčio 1 d.

Grupė nėra tinkamas:

 • nedirbantiems asmenims, kadangi jo metu nebus aptariamos pašalpų skyrimo taisyklės (nebent planuojate dirbti ir kurti šeimą ateityje).

Grupės tikslas, kad

 • detaliai supažindinti su išmokų skyrimo tvarka;
 • suprastumėte įstatymo pokyčių svarbą;
 • mokėtumėte apsiskaičiuoti išmokų dydį;
 • susipažintumėte su išmokų perrašymo kitiems asmenims galimybe;
 • pasirinktumėte jums tinkamą vaiko priežiūros atostogų trukmę;
 • lengviau būtų nuspręsti, kaip išnaudoti neperleidžiamus vaiko priežiūros atostogų mėnesius.

Detalesnė informacija dėl prisijungimų prie grupės bus išsiųsta kiekvienam po apmokėjimo. Mokėjimas yra vienkartinis ir užtikrins prieigą prie grupės neribotą laiką.

Jeigu turite klausimų ir norite pasitikslinti – rašykite į info.legal.lovers@gmail.com arba info@gretauzkuraite.lt

 

*medžiaga grupėje bus atnaujinama iki kol Ligos ir motinystės įstatymo projekto pakeitimai bus patvirtinami ir įsigalios.

Renginys pasibaigęs

Renginio vieta:

Vietų: 100
 • Online

Renginio tvarkaraštis

 • 2022 08 01 19:00   -   20:30
Dalintis renginiu
Pridėti į kalendorių