Legal Lovers – Teisininkų bendruomenė

legal lovers greta uzkuraite

Toma Prakopimienė

Nors baigiau baudžiamosios teisės ir kriminologijos magistrą dirbu vietos savivaldoje – kasdienybėje vyrauja civilinė ir administracinė teisė. Čia labai gerai tinka vienas posakis, prisijuokiau ir sakiau niekada gyvenime, tačiau jau 5 metus „geriu iš šio šulinio“. Teisininko profesija yra gera tuo, kad ji yra universali, o jos pritaikomumas labai platus, baigęs šią discipliną tampi plataus profilio specialistas, tad turint noro ir žingeidumo, nebijant bandyti ir ieškoti galima dirbti įvairiose teisės srityse. O į baudžiamąją teisę dar grįšiu, pažadu sau.

Kokį patarimą duotumėte būsimiems ir esamiems teisės studijų studentams?

Nori? Vadinasi reikia! Neklausykite kitų, kad teisė nėra perspektyvi, kad specialistų labai daug, kad studijuoti sunku – reikia tik norėti, geri teisininkai visada ras sau vietą po saule.

Įdomus ar juokingas Tavo profesinis įvykis, faktas, pasiekimas?

Vienas įdomiausių ir drįstu teigti didžiausių pliusų, dirbant juristu Savivaldybėje, yra tai, kad kasdien susiduri su eibe klausimų. Tik baigi derinti teisės akto projektą dėl leidimo išdavimo, griebi rengti ieškinį dėl žalos atlyginimo, įpusėjus užsuka interesantas su klausimu apie palikimo priėmimą ar skyrybas, o vakare dar pakonsultuoji įstaigos vadovą korupcijos prevencijos klausimais – nuobodulys ir monotonija negresia.

Ar studijų metu teisininko profesijos įvaizdis atitiko lūkesčius praktikoje?

Jaunus žmones vilioja plačios karjeros perspektyvos ir geri honorarai, tačiau baigus yra susiduriama su šiek tiek kitokia realybe. Čia ypač reikalinga praktika ir atkaklus darbas, kuris gali prasidėti dar studijų metu – visiems studentams patariu rinktis ne tik privalomąją praktiką, bet ir papildomą, susipažinti su realiu darbu kiek galima daugiau. Studijų metu niekas nešnekėjo, kad bus lengva, atvirkščiai – ruošė sunkiam ir ilgam darbui, su tuo teko susidurti ir pradėjus dirbti.

Sėkmingo teisininko paslaptis. Ko reikia, kad juo tapti?

Teisininkų yra labai daug, tačiau sėkmingų, gerų teisininkų niekada nebuvo, nėra ir nebus per daug. Darbas, darbas ir dar kartą darbas – paslaptis atskleista!

Ar turite autoritetų/mentorių teisės srityje?

Prisimenu save visai mažą, gal 8-9 metų, kai supratau, kad noriu būti teisininkė – aukšta, klasikiniais rūbais ir pasitempusi, tokia kokią mačiau gimtojo miesto gatvele einančią Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų gerb. teisėja N. Solovjovienę. Vėliau sutikau ne vieną teisininką, studijuojant, atliekant praktiką, vėliau darbo aplinkoje, kurie verti savo vardo, iš kurių pasiimi po mažą dalelę – posakį, gerą žodį ar pastabą leidžiančią tobulėti, o dažnai užtenka ir palaikančios šypsenos.
Ritualai padedantys pasiekti užsibrėžtų tikslų
Siekiant išlaikyti blaivų protą ir stabilią savijautą, baigus darbus būtina uždaryti kabineto duris peliakant viską kitapus jų.

Daugiau apie Tomą:

Facebook: https://www.facebook.com/TomaRag
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/toma-prakopimienė-25aa6b137

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *